Zvýšená daň z nemovitosti? Žádný důvod k obavám.

Milí přátelé,

všimli jste si toho povyku kolem zvýšení daně z nemovitosti? Na následujících řádcích vám vysvětlím, jak to s ní ve skutečnosti je. A že se opravdu nemáme čeho obávat.  

Navýšení daně z nemovitosti představila vláda jako jedno z opatření v rámci ozdravného balíčku. Podle něj by se měla zvednout až dvojnásobně. Na papíře to možná zní děsivě, ale pojďme si to hodit do reálného příkladu.

Mně to vychází zhruba takhle: moje portfolio mi na pronájmech ročně vynese zhruba 5 milionů Kč. Daně z nemovitosti by mi dle návrhu narostly z 32 tisíc na 64 tisíc Kč ročně. Je to sice změna, ale v takových číslech je to spíše drobnost.

Pro ty, kdo vlastní menší počet nemovitostí, se to projeví ještě míň - jednoduše odvedete státu pár stovek korun ročně navíc. Takže pokud jste investor s pevnou finanční disciplínou a funkční kalkulačkou, můžete zůstat naprosto v klidu. A dál hledat zajímavé příležitosti, kterých je teď plný realitní trh.

Jak správně hledat ty nejvýnosnější nemovitosti dle vašich potřeb řešíme hlouběji v individuální spolupráci. Chcete začít? Napište mi na číslo + 420 731 160 088 a my se ozveme zpět.

Těšíme se na vás,

Libor Váka s celým týmem