Můj příběh v čase

Libor Váka

Od počátků investování až po úspěšné investiční a poradenské aktivity v nemovitostech

2007

Založil jsem SOLLARIS – vlastní firmu na instalaci fotovoltaiky pro rodinné a bytové domy. Postupně jsme s kolegy působili také na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Během deseti let fungování jsme realizovali na 600 projektů v hodnotě přesahující 600 milionů korun.
Společnost SOLLARIS vstoupila do Cechu fotovoltaických elektráren, jehož cílem bylo získat větší celospolečenskou podporu pro fotovoltaiku. Po několika měsících jsem byl zvolen předsedou představenstva a jménem členů jsem vedl řadu jednání s distributory, regulátorem či zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, která se týkala hlavně legislativních úprav.

2011

2013

Po šesti letech aktivního řízení společnosti SOLLARIS jsem se rozhodl odejít z vedení, zaměřit se na investování do nemovitostí a jejich následné zhodnocování. Při rozhodování o nákupech prvních nájemních bytů jsem stavěl na zkušenostech, které jsem získal díky spolupráci s majiteli rodinných a bytových domů během instalace fotovoltaických elektráren.
Od tohoto roku poskytuji konzultace pro zájemce o investování do nemovitostí i aktivní investory, kteří chtějí efektivně rozvíjet své portfolio. Pořádám workshopy a školení, nabízím individuální poradenství a přednáším na odborných konferencích a vysokých školách.

2019

2022

Za deset let investování do nemovitostí jsem zhodnotil vstupní kapitál o více než 500 %.

Maximum svého času věnuji konzultantské činnosti a předávání investorského know-how. V průběhu prvního roku jsem jako konzultant spolupracoval s desítkou investorů, v roce 2022 jejich počet vzrostl na stovky.

Kromě toho investuji do obnovitelných zdrojů energie. Vlastním třetinový podíl ve společnosti SOLLARIS fotovoltaika s.r.o., která je pokračovatelem mé původní společnosti SOLLARIS.

Své investiční a poradenské aktivity postupně sdružuji pod jeden holding.
Začínal jsem ve 20 letech s dluhem 200 tisíc korun, které jsem si půjčil od své babičky.

Dnes vlastním 144 bytů - samostatné bytové jednotky i velké bytové domy v hodnotě 194 milionů korun.

Svůj vstupní kapitál jsem tak za uplynulých deset let zhodnotil o 503 %. Mé know-how je teď základem vašeho úspěchu.

2023